| CPU | Unisoc T7250 |
| DISPLAY SIZE INCH | 6.88 " |
| INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| RAM | 4 GB |
| REAR CAMERA RESOLUTION | 32 MP+ 0.08 MP |
| BATTERY CAPACITY | 5200 mAh |
| FINGERPRINT | Yes |
| Brand | XIAOMI |
| MODEL: | REDMI A5 128/4 SANDY GOLD |
| CPU: | Unisoc T7250 |
| TYPE: | SMARTPHONE |
| DISPLAY SIZE INCH: | 6.88 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 17.48 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS, 120 Hz |
| RESOLUTION: | 1640x720 |
| PROCESSOR SPEED: | 1.8 GHz Dual+1.6 GHz Hexa-core |
| INTERNAL MEMORY: | 128 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 108 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | Yes |
| REAR CAMERA: | Dual |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 32 MP+ 0.08 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 15 |
| DUAL SIM: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | No |
| 3G: | Yes |
| 4G: | Yes |
| 5G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | Yes |
| WEIGHT: | 193 g |
| DIMENSION: | 171.7X77.8X8.26 MM |
| BATTERY CAPACITY: | 5200 mAh |
| FINGERPRINT: | Yes |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | SANDY GOLD |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| OTHERS: | БЕЗ 220V АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | B |
| PRODUCT NUMBER: | 25028RN03Y |
| EAN | 6932554425524 |







































