| PROCESSOR TYPE | MediaTek Helio G99 |
| DISPLAY SIZE INCH | 12.6 " |
| DISPLAY TYPE | AMOLED |
| INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| RAM | 8 GB |
| CONNECTIVITY | WI-FI |
| Brand | ACER |
| MODEL: | Iconia X12 Wi-Fi KB+P NT.LHVEX |
| PROCESSOR TYPE: | MediaTek Helio G99 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 12.6 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 32.0 см |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2560x1600 |
| PROCESSOR SPEED: | 2.2 GHz Dual + 2 GHz Hexa Core |
| INTERNAL MEMORY: | 256 GB |
| RAM: | 8 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 240 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | Yes |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 A/B/G/N/AC |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB Type-C |
| COLOUR: | BLACK |
| AUDIO: | QUAD СТЕРЕО |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 13 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 14 |
| GPS: | No |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | No |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| DIMENSION: | 283.2X186.6X6.7 MM |
| WEIGHT: | 550 g |
| BATTERY TYPE: | 10000 mAh |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | F |
| PRODUCT NUMBER: | A24008 NT.LHVEX X12-11 |
| EAN | 4711474304247 |

























