| PROCESSOR TYPE | MediaTek Dimensity 6400 |
| DISPLAY SIZE INCH | 12.1 " |
| DISPLAY TYPE | IPS, 90 Hz |
| INTERNAL MEMORY | 256 GB |
| RAM | 8 GB |
| CONNECTIVITY | WI-FI |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | Idea Tab Plus 256/8 ZAG70103GR |
| PROCESSOR TYPE: | MediaTek Dimensity 6400 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 12.1 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 30.5 см |
| DISPLAY TYPE: | IPS, 90 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2560x1600 |
| PROCESSOR SPEED: | 2x 2.5 GHz + 6x 2.0 GHz |
| INTERNAL MEMORY: | 256 GB |
| RAM: | 8 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 235 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | Yes |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 A/B/G/N/AC |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | LUNA GREY |
| AUDIO: | 4 SPEAKERS DOLBY ATMOS |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 13 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | No |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 15 |
| GPS: | No |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | No |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| DIMENSION: | 278.8X181.05X6.29 MM |
| WEIGHT: | 530 g |
| BATTERY TYPE: | 10200 mAh |
| OTHERS: | БЕЗ 220V АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | F |
| PRODUCT NUMBER: | TB361FU |
| EAN | 198158815260 |























