| SCREEN TECHNOLOGY | QLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH | 55.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION | 120 Hz |
| OPERATING SYSTEM | FIRE TV |
| SMART TV | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY | DOLBY VISION |
| OTHER FUNCTIONS | AMD FREESYNC PREMIUM |
| Brand | PANASONIC |
| MODEL: | TV-55W85BEZ 4K Ultra HD QLED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | QLED TV |
| DISPLAY SIZE INCH: | 55.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 139.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | 120 Hz |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T2/C/S2 |
| OPERATING SYSTEM: | FIRE TV |
| SMART TV: | Yes |
| HDR: | HDR10+ |
| SOUND TECHNOLOGY: | DOLBY ATMOS |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | HCX |
| OTHER FUNCTIONS: | AMD FREESYNC PREMIUM |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 3 |
| Number of USB ports: | 2 |
| LAN: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| STEREO JACK: | Yes |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 753 Х 1227 Х 230 |
| WEIGHT: | 14.30 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 200 X 200 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 5025232983025 |







































