| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 2.600 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 3.000 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A+++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A++ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 0.570 KW |
| POWERCONSHEATING | 0.660 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -20/50 |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -20 °C |
| WI-FI | No |
| Brand | BOSCH |
| MODEL: | CL6001iU W 26 E/CL6001i 26 E |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 9000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 2.600 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 3.000 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 4.6 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 8.6 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A+++ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A++ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 0.570 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -20/50 |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -20 °C |
| BACTERIA KILLING FILTER: | Yes |
| WI-FI: | No |
| AUTO RESTART: | Yes |
| SELFCL.STERILIZ.INDOOR UNIT: | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 25/58 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 64 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H): | 530 m3/ч |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT): | 795/295/225 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT): | 805/554/330 ММ |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 4062321441388 |



















