| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN AI 7 350 |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.1 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.0 GHz |
| DISPLAY TYPE | OLED, ЛЪСКАВ, 165 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX5070 |
| OS | No |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | Legion 5 15AKP10 83F1002DBM |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.000 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN AI 7 |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN AI 7 350 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.1 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.0 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | OLED, ЛЪСКАВ, 165 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2560x1600 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX5070 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 8 GB GDDR7 |
| WEB CAMERA: | 1080p + IR with E-shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 be, Bluetooth 5.4 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 3x USB-A 3.2, 2x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, LAN |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4 cell 80 Wh Li-Ion |
| COLOUR: | ECLIPSE BLACK |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 198158884679 |































