| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 2.500 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 2.800 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 0.830 KW |
| POWERCONSHEATING | 0.870 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -10/43 ℃ |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| Brand | CANDY |
| MODEL: | CY-09TBIN/CY-09TBOUT |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 9000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 2.500 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 2.800 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 4 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 6.1 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 0.830 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -10/43 ℃ |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -15 °C |
| AUTO RESTART: | Yes |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 24/54 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 62 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H): | 490 |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT): | 708/263/190 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT): | 700/544/245 ММ |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 7.4 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT: | 21.8 KG |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| WARRANTY: | 60 MONTHS |
| EAN | 6932063819760 |





















