| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 5.000 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 5.200 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 1.460 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.400 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -10/43 °C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| Brand | GE |
| MODEL: | GES-NJGW50IN-20/GES-NJG50OUT-1 |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 18000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 5.000 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 5.200 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 4 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 6.1 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 1.460 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -10/43 °C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -15 °C |
| BACTERIA KILLING FILTER: | Yes |
| AUTO RESTART: | Yes |
| DEHUMIDIFICATION: | 2 L/hr |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 30/44 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 53 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H): | 900 М3/Ч |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 13 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT: | 32.7 KG |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| COLOUR: | БЯЛ |
| WARRANTY: | 60 MONTHS |
| EAN | 6924362768368 |























