| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 3.500 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 4.200 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A+++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A++ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 0.875 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.100 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -10/43 °C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| Brand | GE |
| MODEL: | GES-NJGW35IN-20/GES-NJG35OUT-1 |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 12000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 3.500 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 4.200 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 4.6 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 8.5 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A+++ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A++ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 0.875 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -10/43 °C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -15 °C |
| BACTERIA KILLING FILTER: | Yes |
| AUTO RESTART: | Yes |
| DEHUMIDIFICATION: | 2 L/hr |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 22/38 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 49 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H): | 650 М3/Ч |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 10 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT: | 31.5 KG |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| COLOUR: | БЯЛ |
| WARRANTY: | 60 MONTHS |
| EAN | 6924362768344 |























