| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 6.500 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 7.100 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 2.060 KW |
| POWERCONSHEATING | 2.150 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -20-43 |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -20 °C |
| WI-FI | Yes |
| Brand | HISENSE |
| MODEL: | KB70BT1FG/ KB70BT1FW |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 24000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 6.500 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 7.100 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 4 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 6.2 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 2.060 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -20-43 |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -20 °C |
| BACTERIA KILLING FILTER: | Yes |
| WI-FI: | Yes |
| AUTO RESTART: | Yes |
| DEHUMIDIFICATION: | 2 L/hr |
| SELFCL.STERILIZ.INDOOR UNIT: | Yes |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 50 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H): | 750 М3/Ч |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT): | 1032/327/227 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT): | 860/667/310 ММ |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 11 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT: | 41 KG |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 6946087393625 |





















