| NETCAPACITY | 80 L |
| HEIGHT | 82.50 см |
| DIAMETER SM | 43.5 см |
| TYPE | VERTICAL |
| NOMINAL POWER KW | 2.4 KW |
| Brand | ELDOM |
| MODEL: | WVS08044FD |
| NETCAPACITY: | 80 L |
| HEIGHT: | 82.50 см |
| DIAMETER SM: | 43.5 см |
| TYPE: | VERTICAL |
| TANK TYPE: | GLAZED |
| HEATER TYPE: | DRY |
| THERMOREGULATOR: | Yes |
| NOMINAL POWER KW: | 2.4 KW |
| ELECTRICAL POWER TYPE: | MONOPHASIC |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 1412 |
| PROTECTION: | IP24 |
| WARRANTY: | 60 MONTHS |
| EAN | 3800035780963 |






























